top of page

Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi (BME)

Eğitimle gelen Prestij

Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi (BME) 1782 yılında kurulmuş ve Avrupa'nın mühendis yetiştiren ilk okulu olrak tarihe adını yazmıştır. Macaristan'ın en iyi eğitim kurumlarından biri olan ve aynı zamanda Uluslararası üne sahip olan BME eğitimde Teknolojik Gelişme ve Bilimsel Araştırmanın gücünü prensipli çalışma sistemiyle üst düzeye çıkarmaktadır. 

ARaştırma ve Projeler ile ortaya çıkardığı sonuçların Tüm Dünya'da takip edilmesi BME'nin ne kadar prestijli olduğunu anlatmaya yeterlidir.

BME mezunu olmak sizin de kariyerinize bu prestij ve güçle başlamanıza  sebep olacaktır.

Çok Yönlü Eğitim

Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi (BME) öğrencilerine verdiği çok yönlü eğitim ile onların hem başarılı bir akademik hayat geçirmelerine hem de kariyerlerinin ilk yıllarında diğerlerinden daha fazla deneyim ile daha öne çıkmalarına yardım etmektedir.

Tüm eğitim süreçlerinin iş hayatını da hedefleyerek oluşturulması ve kendinizi geliştirmek istediğiniz alanda bir çok proje ve eğitim fırsatı bulabilmeniz BME'nin neden iş hayatı için önemli bir pasaport olduğunu anlatmaya yeterlidir.

Ayrıca Akademik olarak tüm sıralamalarda Dünya ilk 1000'i içerisinde yer almaktadır.

8 Fakülte ve Uluslararası Çevre

Tuna nehri kıyısında bulunan ve 8 adet Fakülteye Sahip kampüsüyle Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi (BME) hem Budapeşte'nin keyfini çıkarmanızı hem de size uygun bölümde en yüksek seviyede eğitiminize devam etmenizi sağlıyor. Avrupa ağırlıklı olmak üzere tüm dünyadan öğrencileri bünyesinde barındıran ve her yıl bu sayıyı arttıran BME akademik hayatınıza katkı sağlarken doğru çevreye ve bu çevrenin getirdiği olanaklara da sahip olmanızı sağlıyor. 

Avrupa'da değişim programları ve stajlar ile bu bağları güçlendirebilirsiniz.

İlk Mühendislik Okulu

1782 yılında Kurulan Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi (BME), ilk mühendislik okulu omasıyla bu alanda ne denli köklü ve güçlü bir altyapıya sahip olduğunu göstermektedir. Kurulduğu günden beri eğitim verdiği alnlarda öncü olmayı hedeflemiş olan BME bu değerleri yaşatarak ve öğrencilerine de aşılayarak onları kariyerleri için doğru özelliklerle donatmayı amaçlıyor.

Kampüs Yaşamı

Budapeşte Teknoloji ve Ekonomi Üniversitesi (BME) kampüsü Macaristan'ın başkenti Budapeşte şehrinde Tuna nehri kıyısında bulunmaktadır. Bu paha biçilemez konum akademik hayatınıza keyif katarken, kampüs içi aktiviteler, kurslar ve sosyal olanaklar akademik hayatınızın yanında sosyal yaşamınızı da olabildiğince iyi geçirmenizi sağlayacak.

Macaristan'da Okumak

Her seviyede eğitim veren Macar eğitim kurumları Avrupa birliğine akredite ve tüm dünyada tanınırlığı olan kurumlardır bu sayede mezun olduğunuz kurum sayesinde avrupa öncelikli olmak üzere dünyanın her benzersiz kariyer imkanları sahip olabilirsiniz

Makul yaşam maliyetleri sayesinde bir çok avrupa ülkesinde elde edemeyeceğiniz imkanlardan yararlanabilir ve zorlanmadan eğitim hayatınızı sürdürebilir aynı zamanda sosyal aktivitelere ve gezilere de bütçe ayırabilirsiniz.

Avrupanın ve Dünyanın en güvenli şehirlerinden birinde okumak hem sizin hem de ailenizin rahat etmesini sağlayacaktır. Suç oranı Avrupa başkentleri arasında en düşük olan şehir Budapeştedir.

Avrupada serbest dolaşım hakkı sayesinde boş zamanlarda diğer avrupa kentlerine gidip farklı kültürleri tanıyabilir mezun olduğunuzda ise istediğiniz ülkede kariyerinize adıma atabilirsiniz.

Avrupa Kültürünün köklerine işlediği bir şehirde yaşamak ve kozmopolit bir hayatın bir parçası olmak hem günlük hayatınızı keyifli yaşamanız hem de kendinizi geliştirmeniz için müthiş bir fırsat olabilir. 

Lonely Planet'a göre Budapeşte gençler için dünyanın en iyi kültürel aktivite ve eğlence mekanlarına sahip şehridir.

Macaristan'da Okumanın Tüm Avantajları için Tıklayın

Please reload

Üniversitede Bulunan Bölümler ve Ücretleri

Hazırlık Programları

Pre-Engineering

3200 Euro/Sömestr

Genel Hazırlık

3200 Euro/Sömestr

Please reload

Master Programları

Makine Mühendisliği MSc

4 Sömestır

3500 Euro/Sömestr

İnşaat Mühend

4 Sömestır

3500 Euro/Sömestr

Mimarlık MSc

4 Sömestır

3500 Euro/Sömestr

Kimya ve Biyoteknoloji Mühendisliği MSc

4 Sömestır

3500 Euro/Sömestr

Elektrik Mühendisliği ve İnformatik MSc

4 Sömestır

3500 Euro/Sömestr

Doğa Bilimleri Mühendisliği MSc

4 Semestre

3500 Euro/Sömestr

Araba ve Taşıma Araçları Mühendisliği MSc

4 Semestre

3500 Euro/Sömestr

Please reload

Lisans Programları

Makine Mühendsiliği

7 Sömestır

3200 Euro/Sömestr

Bilgisayar Mühendisliği

7 Sömestır

3200 Euro/Sömestr

İnşaat Mühendisliği

8 Sömestır

3200 Euro/Sömestr

Mimarlık Lisans ve Yüksek Lisans

10 Sömestır

3500 Euro/Sömestr

Kimya Mühendisliği

7 Sömestır

3200 Euro/Sömestr

Fizik

6 Sömestır

3200 Euro/Sömestr

Matematik

6 Sömestır

3200 Euro/Sömestr

Elektrik Mühendisliği

7 Sömestır

3200 Euro/Sömestr

Please reload

bottom of page