top of page

Eötvös Loránd Üniversitesi  (ELTE)

400 Yıllık Deneyim

Budapeşte Eötvös Loránd Üniversitesi, (Ötvöş Lorand ya da ELTE) 1635 yılında kurulmuştur. 

Macaristan'da en çok öğrencinin başvurduğu üniversitelerden biridir.

1800 kişilik akademik kadro hem öğretim hayatınızda hem de sonrasını planlamanızda her zaman yardımcı olacaktır

Tüm Dünyada Diplomanınız Tanınsın

ELTE diploması Avrupa Birliği ve Dünya çapında tanınmaktadır.

Bu sayede kariyerinize diğerlerinden bir adım önde başlayabilirsiniz.

Ayrıca ELTE'de yetişmiş bir çok başarılı akademisyen bulunmaktadır. 4 adet NOBEL ödüllü akademisyen de ELTE bünyesinde görev almıştır.

Her Zaman En Üstte

ELTE her yıl yapılan dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında ilk 500 içerisinde olmayı garantilemiştir. 

Macaristan tarafından Ulusal Mükemmeliyet ödülü verilmiş olan ELTE hem tarihi hem de modern kampüslerinde tarihinden gelen gücüyle modern eğitimi birleştirerek başarısını sürdürmektedir.

Diplomanız Dünya'da Tanınsın

 ELTE Avrupa'nın en kaliteli eğitim veren Üniversitelerinden biridir ve alacağınız diploma ile ister akademik yaşama isterseniz de iş yaşamına sorunsuzca geçiş yapabilirsiniz.

 İngilizce olan eğitim için en az B' seviyesinde İngilizce bilgisi gereklidir eğer bu seviyede İngilizceye sahip değilseniz hazırlık sınıfında ingilizce seviyenizi yükseltebilirsiniz.

Kampüs Yaşamı

ELTE kampüsü tarih ile günümüzü bir araya getiren bir yapıya sahiptir. Tarihi binaları ve modern yapıları ile hem geçmişten gelen ruhunu korurken hem de günümüz ihtiyaçlarına sorunsuzca cevap vermektedir. Siz de hem tarihinizlerini yaşarken hem de Tuna'nın keyifini çıkarabilir. büyük ELTE kampüsünde kendinize uygun aktiviteler e katılabilirsiniz.

Budapeşte'de Okumak

Her seviyede eğitim veren Macar eğitim kurumları Avrupa birliğine akredite ve tüm dünyada tanınırlığı olan kurumlardır bu sayede mezun olduğunuz kurum sayesinde avrupa öncelikli olmak üzere dünyanın her benzersiz kariyer imkanları sahip olabilirsiniz

Makul yaşam maliyetleri sayesinde bir çok avrupa ülkesinde elde edemeyeceğiniz imkanlardan yararlanabilir ve zorlanmadan eğitim hayatınızı sürdürebilir aynı zamanda sosyal aktivitelere ve gezilere de bütçe ayırabilirsiniz.

Avrupanın ve Dünyanın en güvenli şehirlerinden birinde okumak hem sizin hem de ailenizin rahat etmesini sağlayacaktır. Suç oranı Avrupa başkentleri arasında en düşük olan şehir Budapeştedir.

Avrupada serbest dolaşım hakkı sayesinde boş zamanlarda diğer avrupa kentlerine gidip farklı kültürleri tanıyabilir mezun olduğunuzda ise istediğiniz ülkede kariyerinize adıma atabilirsiniz.

Avrupa Kültürünün köklerine işlediği bir şehirde yaşamak ve kozmopolit bir hayatın bir parçası olmak hem günlük hayatınızı keyifli yaşamanız hem de kendinizi geliştirmeniz için müthiş bir fırsat olabilir. 

Lonely Planet'a göre Budapeşte gençler için dünyanın en iyi kültürel aktivite ve eğlence mekanlarına sahip şehridir.

Macaristan'da Okumanın Tüm Avantajları için Tıklayın

Please reload

Üniversitede Bulunan Bölümler ve Ücretleri

Programlar

İngilizce Hazırlık

3000 Euro

Psikoloji

4400 Euro

Bilgisayar Mühendisliği

3000 Euro

English and American Studies

1500 Euro

Romance Language Studies, Specialized in Romanian BA

1500 Euro

Please reload

bottom of page