Macaristan'da Okumak

macaristanda üniversite, macaristan üniversite, sınavsız üniversite, yurtdışı eğitim

2004 yılında Avrupa Birliği üyesi olan Macaristan hem geçmişinden gelen güçlü eğitim sistemi hem de Avrupa Birliği'nden gelen fon yardımı ile güçlendirdiği ve modernleştirdiği kampüsleri ile dünyanın her yanından lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi almak isteyen öğrencileri ağırlıyor. Macaristan'ın hem canlı hem de huzurlu olan yaşam tarzı ve dost canlısı insanları da bu kadar çok öğrencinin gelmesinde oldukça önemli bir etken.

 

En önemli etken Macar üniversiteleri. Macaristan 14 adet Nobel Ödüllü bilim adamı, sanatçı ve edebiyatçıya sahip.  Bu eğitim geleneğinin ve üniversitelerin gücünün anlaşılması için önemli bir örnek sayılabilir. Budapeşte, Debrecen, Pecs ve Szeged Macaristan'ın önde gelen Üniversitelerine ev sahipliği yapan şehirlerdir. Bu şehirler aynı zamanda kozmopolit bir yapıya ve öğrenci dostu bir yaşam tarzına sahiptir.

Yaşam maliyetlerinin düşük olması da Macaristan'ı cazip kılan etkenlerden bir diğeri.

Avrupa'da serbest dolaşma hakkı olan Macaristan'da yaşam o kadar uygun ki, Türkiye'de şehir dışında okuma masrafları çoğu zaman daha pahalıya geliyor.

  • Facebook - White Circle
  • LinkedIn - White Circle
  • Twitter - White Circle

3 Önemli Sebep

Güçlü Üniversiteler

Metropolitan Üniversitesi, Debrecen Üniversitesi, IBS, Pecs Üniversitesi, Sammelweis Üniversitesi, ELTE ve daha fazlası.

Macaristan hem tarihi kökleri olan hem de modern ve ileri seviyede eğitim veren üniversitelere sahiptir. İstediğiniz bölüm ne olursa olsun hem kariyeriniz için hem de akademik hayatınız için sizi öne çıkaracak bir başlangıç yapabilirsiniz.

Size uygun üniversiteyi bulmak ve sorunsuzca kaydınızı yapıp okulunuza başlamak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yaşam Maliyetleri

Macaristan'da bir üniversiteye kayıt yaptırmak ve üniversite eğitimi almak Türkiye'de bir vakıf üniversitesinde eğitim almaktan çok daha ucuzdur. Buna rağmen Avrupa Birliği üyesi bir ülkede okumak ve sonrasında vatandaşlık alma hakkı kazanmak oldukça kolay hale gelmektedir.

Hatta çoğu zaman

Türkiye'de ailenizin yanından ayrılıp başka bir şehirde okumaya gitmek Macaristan'da okumaktan daha maliyetli olmaktadır.

Bütçenize uygun üniversite ve bölümü bulup sizin için hem eğitim maliyetlerini hem de yaşam masraflarınızı hesaplıyoruz. Ayrıca bütçenize en uygun konaklama seçeneklerini ve Macaristan'da part-time iş bulmanızı da sağlayabiliriz.

Sınavsız İstediğiniz Bölüm

İster tıp ister eczacılık isterseniz de sinema, Macaristan'da istediğiniz bölümü okumakta özgürsünüz. Tabii kendinize uygun bölümü seçmek hem akademik başarınız hem de mutluluğunuz için gerekli. Bu noktada uzman danışmanlarımız size yardım ederek yola doğru noktadan başlamanız için yanınızda olacak aynı zamanda siz istediğiniz sürece akademik yaşamınızın her aşamasında size destek olmaya devam edeceğiz.

YÖK Denkliği birçok öğrenci için ilk akla gelen sorulardan biri oluyor. Denkliğin önemi ve koşulları bölümden bölüme değişse de YÖK denkliğine ihtiyacınız varsa, Macaristan'ın dünya sıralamasında ilk 1000'e giren üniversitelerden birine sizi yerleştirmekten mutluluk duyacağız.

Macaristan'da Yaşam Maliyetleri

Macaristan'da üniversite eğitimi almak hem Avrupa Birliği'ne geçerli bir diploma ve sonrasında vatandaşlık hakkı hem de dünya standartında üniversite eğitimini uygun fiyata ve düşük maliyetli yaşam koşullarıyla almak demektir.