top of page

Metropolitan University

Mükemmel İşe Giriş Fırsatları

Öğrencilerine sunduğu staj imkânları ile ön plana çıkan Metropolitan Univesitesi'nden mezun olan öğrencilerin %87'si   3 ay içinde istihdam ediliyor.

Alanında Uzman ve Tanınmış Akademisyenler

Metropolitan Üniversitesi 

bünyesinde uluslararası deneyime çok sayıda sahip ve dünyada tanınmış öğretim üyesi bulunmaktadır. Üniversitenin bünyesinde düzenlenen çeşitli etkinliklerde, sektörde konularında uzmanlar kişiler ve önemli şirketlerin yöneticilerle iletişim kurma fırsatı yaratılıyor.

Uluslararası Değişim Programları

Metropolitan Üniversitesi, Erasmus programı kapsamında tüm Avrupa Birliği ülkeleri dahil, İsviçre ve Norveç'te en fazla 2 dönem eğitim alma şansı sunuyor.

World Youth Alliance üyesi de olan Metropolitan Ünivesitesi,  öğrencilerinin hedeflerine ulaşması için farklı ülkelerde staj imkânları sağlıyor.

Metropolitan Kariyer Merkezi

Metropolitan, her yıl şirketlerle işbirliği içerisinde, iş dünyasını yakından takip ederek, programlarında piyasalardaki son gelişmelere yer veriyor. Böylece öğrencilerin reel ve güncel bilgi ile yetiştirilerek, stajlar vasıtası ile mezuniyet sonrası çalışma hayatına en iyi şekilde hazırlanmaları amaçlanıyor.

Metropolitan’ın Yetenek Yönetim Programı, öğrencilere bilgilerini yetenekli oldukları alanda kullanmalarına şans verir. Medya Çalışmaları, Ekonomi, Pazarlama, Turizm ve Sosyal Bilimler alanlarına odaklanılan Metropolitan Üniversitesi'nde, Profesyonel İş Fuarları, Şirket Günleri organize edilerek, öğrencilere bu organizasyonlarda vakıf, dernek, banka, küçük ve orta ölçekli şirket temsilcileri ile birebir, yüz yüze görüşme imkânına sahip olurlar. Metropolitan Kariyer Merkezi bünyesindeki yaşam koçları da, öğrencilere kişisel problemlerinde yardımcı olmakta ve gerekli yönlendirmeleri yapıyorlar.

Kampüs Yaşamı

Kayak kampları, şehir turları ve diğer ülkere yapılan geziler haricinde, üniversitenin öğrenci kulüpleri tarafından organize edilen herkese açık aktiviteler, eğitimler ve organizasyonlar ile hem multi-kültürel bir ortamda, öğrencilerin sosyal ilişkiler konusunda gelişmesi destekleniyor. Eğitimin sosyal, sportif ve kültürel aktivilerle birleşmesi gerektiğine inanan Metropolitan Üniversitesi, öğrencilerin her alanda yetkin olmasını destekliyor.

Budapeşte'de Okumak

Her seviyede eğitim veren Macar eğitim kurumları, Avrupa Birliği'ne akredite ve tüm dünyada tanınırlığı olan kurumlardır. Bu kurumlarda alınan eğitim sayesinde, Avrupa öncelikli olmak üzere dünya genelinde kabul gören kariyer imkânları doğurmaktadır.

 

Birçok Avrupa ülkesine oranla düşük olan yaşam maliyetleri sayesinde eğitim hayatınızı zorlanmadan sürdürebilir, aynı zamanda sosyal aktivitelere ve gezilere de bütçe ayırabilirsiniz.

Avrupa'nın ve dünyanın en güvenli şehirlerinden biri olan Budapeşte'de okumak hem sizin hem de ailenizin rahat bir eğitim yaşamı geçirmenizi sağlayacaktır. Suç oranı Avrupa başkentleri arasında en düşük olan şehir Budapeşte'dir.

Avrupa'da serbest dolaşım hakkı sayesinde boş zamanlarda diğer Avrupa kentlerine gidip farklı kültürleri tanıyabilir, mezun olduğunuzda ise istediğiniz ülkede kariyerinize adım atabilirsiniz.

Avrupa kültürünün köklerine işlediği bir şehirde yaşamak ve kozmopolit bir hayatın bir parçası olmak hem günlük hayatınızı keyifli yaşamanız hem de kendinizi geliştirmeniz için müthiş bir fırsat olabilir. ​Lonely Planet'a göre Budapeşte gençler için dünyanın en iyi kültürel aktivite ve eğlence mekanlarına sahip şehridir.

Macaristan'da Okumanın Tüm Avantajları için Tıklayın

Please reload

Üniversitede Bulunan Bölümler ve Ücretleri

Hazırlık Programları

Sanat Hazırlık Sömestırı

2000 Euro

Yoğun İngilizce Hazırlık Programı (Eylül - Ocak)

1900 Euro

Yoğun İngilizce Hazırlık Programı (Şubat - Haziran)

1900 Euro

Genel İngilizce Hazırlık Programı (Eylül ve Şubat Başlangıç)

3800 Euro

Please reload

Master Programları

Communication and Media Studies – İletişim ve Medya (Eylül ve Şubat Başlangıç)

4 Sömestır

4200 Euro

Graphic Design – Grafik Tasarım

6 Sömestır

6000 Euro

Management and Leadership – Yönetim ve Liderlik (Eylül ve Şubat Başlangıç)

4 Sömestır

4200 Euro

Tourism Management – Turizm İşletmeciliği (Eylül ve Şubat Başlangıç)

4 Sömestır

4200 Euro

Please reload

Lisans Programları

Finance and Accounting – Finans ve Muhasebe

7 Sömestır

3200 Euro

Film and Media Studies – Film ve Medya Çalışmaları

6 Sömestır

4500 Euro

Animasyon

6 Sömestır

4500 Euro

Business Administration and Management – İşletme (Eylül ve Şubat Başlangıç)

7 Sömestır

3200 Euro

Commerce and Marketing – Ticaret ve Pazarlama (Eylül ve Şubat Başlangıç)

7 Sömestır

3200 Euro

Communication and Media Science – İletişim ve Medya (Eylül ve Şubat Başlangıç)

6 Sömestır

3200 Euro

Graphic Design – Tasarım

6 Sömestır

4500 Euro

International Business and Economics Uluslararası İşletmecilik ve İktisat (Eylül ve Şubat Başlangıç)

7 Sömestır

3200 Euro

Media Design – Medya Tasarım

6 Sömestır

4500 Euro

Photography – Fotoğrafçılık

6 Sömestır

4500 Euro

Tourism and Catering – Turizm ve İkram Hizmetleri (Eylül ve Şubat Başlangıç)

7 Sömestır

3200 Euro

Please reload

bottom of page