top of page
  • Yazarın fotoğrafıMacaristan'a

MACARİSTAN ŞİRKET KURULUŞUNUN AVANTAJLARI

Avrupa'da nerede şirket açmanız gerektiğini merak ediyor musunuz? Macaristan'ı seçin! Macaristan'da bir LLC açmak basit ve hızlıdır, bu nedenle iş operasyonunuzu Avrupa'ya taşırken zaman ve maliyet açısından verimli bir çözüm sunar.


Avrupa'daki en hızlı şirket oluşumu: sadece birkaç gün


Macar şirket kurmanın kendisi sadece birkaç iş günü sürerken, diğer Avrupa ülkelerinde prosedür aylar ve aylar alabilir.


Avrupa'daki en düşük kurumlar vergisi: %9


Kârınıza dayanan çok düşük %9'luk kurumlar vergisi, hükümet tarafından onaylanan projelere katkı da dahil olmak üzere çeşitli kalemler tarafından daha da düşürülebilir.


Acil AB KDV numarası


Bir Macar şirketi açarsanız, Macaristan KDV numaranızla birlikte bir AB KDV numarası alırsınız; bu, şirketiniz çalışır duruma gelir gelmez, daha fazla beklemeden uluslararası ticarete başlayabileceğiniz anlamına gelir - diğer birçok ülkenin aksine, AB KDV numarası 6 ayı bulabilir.


Macaristan'da KDV genellikle %27'dir. Bu fazla gibi görünse de, çoğunlukla diğer AB şirketleriyle uluslararası ticaret yapıyorsanız, Macaristan KDV'si geçerli olmayabilir. Macaristan KDV'si bazı durumlarda geri alınabilir. Bu konu hakkında daha fazla tavsiye için lütfen muhasebecinizle iletişime geçin.


Anında Ticaret Odası kaydı


Macar şirketinizi, şirket kuruluşu sırasında Macar Ticaret Odası'na kayıt ettirebilirsiniz. Şirketiniz faaliyete geçene kadar üye olarak kalmalıdır.


Yerel ortağa gerek yok


Macaristan'da, milliyeti ne olursa olsun herkes bir şirket kaydettirebilir. Bazı Avrupa ülkelerinde şirketin belirli bir yüzdesinin yerel tüzel kişilere ait olması gerekirken, Macaristan'da böyle bir kısıtlama yoktur. Unutmayın: Macaristan ile ticari bağlarınız olması, işinizi kaydettikten sonra işbirliğine başlayabileceğiniz yerel iş ortaklarıyla temasa geçmeniz veya onlarla ön sözleşmeler yapmanız bürokraside yolunuzu kolaylaştırabilir, örn. banka hesabı açılışında.


İstediğiniz kadar hissedarınız olsun


Bir Macar şirketinin hissedar sayısı sınırlı değildir, bu nedenle kendi başınıza veya iş ortaklarınızla birlikte bir şirket kurabilirsiniz - ancak iş hedeflerinize en uygun olanıdır.


İstediğiniz kadar aktivite yapın


Bir Macar şirketi işletiyorsanız, yalnızca şirket siciline kayıtlı faaliyetleri gerçekleştirebilirsiniz. Birleştirilmiş olası etkinlikler listesinden istediğiniz kadar etkinlik seçebilirsiniz ve işletmenizin çok çeşitli etkinlikler içermesi durumunda bunların birbiriyle ilişkili olması bile gerekmez.


AB'de merkezi konum


Macaristan, Avrupa'nın ortasında yer almaktadır. İster Doğu ile ister Batı ile ticaret yapmak isteyin, mükemmel altyapı ve merkezi konum sayesinde siz ve mallarınız hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.


2 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page