top of page

Szeged University

Canlı, Başarılı ve Güneşli

Tarihi 1581 yılına dayanan Szeged Üniversitesi (SZTE), canlı ve kentsel yaşam tarzı ve renkli festivalleriyle binlerce genç insan yetiştiren Macaristan'nın en güneşli şehrinde bulunmaktadır.

 

Macaristan, Avrupa Yüksek Öğrenim Bölgesi (EHEA) üyesi olduğu için AB akreditasyonuna da sahiptir. QS Dünya Üniversiteleri Sıralamalarına göre SZTE, 2016'da en iyi Macar üniversitesiydi.

Öğrenci Dostu Yaşam

Szeged şehri Avrupa'daki en iyi öğrenci şehirlerinden biri olarak kabul görüyor. Hem mimarisi hem de yaşam koşulları sizi rahat ettirmek üzerine şekillenmiş.

Aynı zamanda 2500'e ulaşan yabancı öğrenci sayısı ile

hem farklı kültürleri tanımanızı hem de yabancı hissetmemenizi sağlıyor.

Size Uygun Seçenekler

Szeged Üniversitesi 19 Doktora programını, 700 araştırma alanını ve uluslararası öğrenciler için 50 tam zamanlı lisans programını kapsayan olağanüstü başarılara sahip bir araştırma üniversitesidir. Stipendium Hungaricum Burs Programı gibi burslar, dünyanın çeşitli bölgelerinden öğrencilere Üniversiteye katılmasına sebep oluyor.

Size uygun bölüme gidin hem de sınavsız!

Szeged Üniversitesine giriş için herhangi bir sınav başarısı beklenmez. Her üniversitede olduğu gibi bölüme başlarken iyi derecede ingilizce konuşabiliyor olmanız beklenir. Eğer yeterli ingilizce seviyesine sahip değilseniz ilk yıl ingilizce hazırlık eğitimi alır ve sonrasında fakülteye geçebilirsiniz. Szeged Üniversitesinin uyguladığı sistem hem kendinize uygun bölümü seçmenizi kolaylaştırıyor hem de bu sayede daha başarılı bir akademik hayat geçirmenizi garanti altına alıyor

Kampüs Yaşamı

Szeged çalışmak için oldukça güzel bir yer. Hem dost canlısı bir şehir ve hem de asla sıkılmayacağınız çok faal bir şehir olduğu için. Bir öğrencinin dileyebileceği her şeyi bulacağından emin olabilirsiniz. Ayrıca Orta Avrupa'da Güneş ile iç içe olmak büyük bir lütuf sayılabilir.

Macaristan'da Okumak

Her seviyede eğitim veren Macar eğitim kurumları Avrupa birliğine akredite ve tüm dünyada tanınırlığı olan kurumlardır bu sayede mezun olduğunuz kurum sayesinde avrupa öncelikli olmak üzere dünyanın her benzersiz kariyer imkanları sahip olabilirsiniz

Makul yaşam maliyetleri sayesinde bir çok avrupa ülkesinde elde edemeyeceğiniz imkanlardan yararlanabilir ve zorlanmadan eğitim hayatınızı sürdürebilir aynı zamanda sosyal aktivitelere ve gezilere de bütçe ayırabilirsiniz.

Avrupanın ve Dünyanın en güvenli şehirlerinden birinde okumak hem sizin hem de ailenizin rahat etmesini sağlayacaktır. Suç oranı Avrupa başkentleri arasında en düşük olan şehir Budapeştedir.

Avrupada serbest dolaşım hakkı sayesinde boş zamanlarda diğer avrupa kentlerine gidip farklı kültürleri tanıyabilir mezun olduğunuzda ise istediğiniz ülkede kariyerinize adıma atabilirsiniz.

Avrupa Kültürünün köklerine işlediği bir şehirde yaşamak ve kozmopolit bir hayatın bir parçası olmak hem günlük hayatınızı keyifli yaşamanız hem de kendinizi geliştirmeniz için müthiş bir fırsat olabilir. 

Lonely Planet'a göre Budapeşte gençler için dünyanın en iyi kültürel aktivite ve eğlence mekanlarına sahip şehridir.

Macaristan'da Okumanın Tüm Avantajları için Tıklayın

Please reload

Üniversitede Bulunan Bölümler ve Ücretleri

Hazırlık Programları

Yoğun İngilizce Hazırlık

1900 Euro/Sömestır

Foundation Year Programme (Tıp Hazırlık)

6200 USD

Please reload

Yüksek Lisans Programları

Classical Singing (MA)

2000 EURO

Classical Musical Instrumental Performance (MA)

2000 EURO

Classical Musical Instrumental Performance (MA)

2000 EURO

Literature and Linguistics

2000 EURO

Dişçilik

2000 EURO

Tıp

3000 EURO

Eczacılık

2750 EURO

International Economy and Business (MA)

2900 EURO

International Relations (MA)

1500 EURO

Computer Science (MSc)

2500 EURO

Chemistry BSc

2500 EURO

Computer Science BSc

2500 EURO

Please reload

Lisans Programları

- Music and Performing Arts (BA)

2500 Euro

- English and American Studies (BA)

1500 Euro

- French Studies (in French) (BA)

1500 Euro

- Spanish Studies (in Spanish) (BA)

1500 Euro

- German Studies (in German) (BA)

1500 Euro

- Italian Studies (in Italian) (BA)

1500 Euro

- Business Administration and Management (BA)

2200 Euro

- Agricultural Engineering (BSc)

1800 Euro

Tıp

17 250 USD

Dişçilik

17 000 USD

Eczacılık

11270 USD

Please reload

bottom of page